WordPress Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Nokta

Popüler web site alt yapı platformu WordPress ile sitesini kurmak isteyenlerin tercih edebileceği en iyi hosting hizmetlerinden biri WordPress Hosting hizmetidir. Bu hizmet güvenlik ve veri barındırma gibi unsurların site ve hosting arasında optimize edilmesi ile performansın en iyi hale getirilmesini sağlar. Bu içeriğimizde web sitesi için WordPress Hosting hizmeti almak isteyenlerin seçim yaparken dikkat etmesi gereken 10 önemli noktanın detaylarına değineceğiz.

WordPress Optimizasyonu Hizmetleri

WordPress hosting hizmeti satın almanın diğer hostinglere göre sağladığı avantajlardan biri optimize edilmiş birtakım özellikler sunmasıdır. Örnek olarak otomatik WordPress güncellemeleri, çeşitli eklenti ve temalar gibi birçok alanda iş yükünüzü hafifletecek hizmete sahip olabilirsiniz. Belirttiğimiz bu optimizasyonlar konusunda ne gibi avantajlar sağladıklarını araştırmanızı öneririz.

Hizmet Performansı

Siteniz için bir WordPress Hosting hizmeti alırken yüklenme süresine çok dikkat etmelisiniz. Site ne kadar hızlı yanıt verirse veya yüklenmeler ne kadar hızlı olursa ziyaretçiler o kadar uzun süre sitede zaman geçirecektir.

Bu da SEO çalışmalarından alacağınız sonucu ciddi anlamda etkileyecek bir unsurdur. Aynı zamanda hızlı bir site internet kullanıcıları açısından daha güvenilir ve prestijli bir algı oluşturmaktadır.

Güvenlik Hizmetleri

Site güvenliği tüm site türleri için oldukça önemlidir. WordPress Hosting sağlayıcınızın site güvenliğinizi sağlamak adına ne gibi önlemler aldığını ve bu konudaki tutumunu çok iyi bilmelisiniz. Sitenizi korumak ve vereceğiniz emeklerin riske girmemesi gibi çeşitli açılardan güvenlik unsuru öncelikli dikkat etmeniz gereken konulardan biridir.

Erişilebilirlik Garantisi

Sitenizin daima 7/24 kesintisiz erişime açık olması konusunda WordPress Hosting hizmeti alacağınız firmanın tutumunu değerlendirmelisiniz. Firma size bu konuda garanti sunmalıdır ve herhangi bir problem çıktığında yardımcı, destekçi bir tutum sergilemelidir.

Veri Yedekleme

Veri yedekleme işlemi farklı alanlarda saklanmak üzere belirli dönemlerde site sahipleri tarafından ele alınması gerekir. Veri kaybını önlemeye yardımcı olmak adına hosting sağlayıcılar tarafından da otomatik yedekleme hizmetleri sunularak site güvenliğini arttırılabilmektedir. WordPress hosting firması seçerken bu hususa da dikkat etmelisiniz.

Teknik Destek Tutumu

Sitenizde bir sorun çıktığı zaman 7/24 muhatap bulabileceğiniz, problemlerinizi en hızlı şekilde çözeceğinden emin olduğunuz bir hosting firması ile anlaştığınızdan emin olmalısınız. Sorun olduğu zaman ne kadar hızlı çözülürse o kadar az zararla durumu kurtarmanız mümkün olacaktır.

Ölçeklenebilirlik

Web siteniz yükseldikçe ihtiyaçları da doğru orantılı olarak artacaktır. Hosting planınızın ölçeklenebilirliği çeşitli analizler için oldukça büyük bir avantajdır. İhtiyaçlarınıza göre aldığınız WordPress hosting hizmetinin yükseltilebilir ve kişiselleştirilebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Kullanıcı Dostu Panel

Hosting panelinizin kullanıcı dostu, kolaylaştırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. İşlem kolaylığı, en sık aranılanların ve kontrol edilenlerin daha kolay erişilebilir yere konumlandırılmış olması gibi hususlar zaman kaybını engeller ve yönetimi kolaylaştırır.

Bütçe Planı

Satın alacağınız WordPress hosting hizmeti konusunda bütçe planınızı da doğru şekilde yönetmeye özen göstermelisiniz. Özellikle dijital ortamlara yeni giriş yapan kişiler için bütçe yönetimi son derece önemli olup iyi bir fiyata mümkün olan çok sayıda ve kaliteli bir hosting hizmeti aldığınızdan emin olmalısınız. Bilindik, sektörde ismini duyurmuş, uzun yıllardır hizmet veren, güvenilir hosting firmalarından biri ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Firma Referansları

Hosting firması seçerken alanında başarılara imza atmış ve çok iyi işler başarmış, güvenilir ve kurumsal bir firma ile çalışılmalıdır. Verilen hizmet vaatleri kurumsal firmalar tarafından karşılanırken; kurumsal olmayan kişi veya firmalar hakkında güven konusunda garantide hissetmek çok zordur.

Müşteri geri bildirimleri, yorumlar, referanslar gibi konuları araştırarak, birlikte çalışmaya karar verdiğiniz hosting firmasıyla ilgili ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

0 Shares:
Önerilenler
Daha Fazla

En Hızlı 10 WordPress Teması

WordPress, internet ortamında içeriklerin hızlı bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir içerik yönetimi sistemi (CMS)’tir. Açık kaynak yazılımı ile…
Daha Fazla

WordPress Inode Sorunu

WordPress, web sitesi oluşturma ve düzenleme alanında en popüler yazılımlardan birisidir. Konumuza göz attığımızda birçok kişinin wordpress inode…